• 2018/12/07

Tarptautinė savanorių diena: EFHR įspūdžiai gyvūnų prieglaudoje

Tarptautinė savanorių diena: EFHR įspūdžiai gyvūnų prieglaudoje

Tarptautinė savanorių diena yra minima kasmet gruodžio 5-ąją, po to, kai 1985 m. tokią iniciatyvą pasiūlė Jungtinių Tautų organizacija. Šios dienos tikslas yra atkreipti dėmesį į svarbų savanorių bei savanoriškų organizacijų vaidmenį, kurie kasdien skiria savo laiką bei įgūdžius, kad pasaulis taptų geresne vieta gyventi. Jų indėlis vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu yra būtinas, siekiant darnaus vystymosi tikslų, kuriuos Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja nustatė 2015 m. Šiais metais daugiausiai dėmesio skiriama vietos bendruomenių savanoriams, kurie prisideda stiprinant vietos savivaldą ir didinant atsparumą stichinėms nelaimėms, ekonominiams sunkumams ir politiniams sukrėtimams.

Kaip ir kasmet, EFHR pakvietė savo komandą paminėti šią dieną ir prisidėti prie vienos iš daugybės savanoriškų organizacijų, esančių Vilniuje. 2018 m. gruodžio 5 d. Rebecca, Petra ir Ksenia praleido dieną gyvūnų prieglaudoje „Tautmilės globa“ – vienoje iš nevyriausybinių organizacijų, kuri veikia gyvūnų priežiūros srityje ir daugiausia užsiima gyvūnų gelbėjimu bei laikina globa.

Nė viena iš merginų anksčiau nebuvo savanoriavusi gyvūnų prieglaudoje, bet tai tik dar labiau paskatino jas įsitraukti į tokio pobūdžio veiklą. Iš pradžių jas pasitiko vienas iš organizacijos savanorių  ir paaiškino svarbiausias taisykles, kurių reikėtų laikytis bendraujant su šunimis. Pagrindinė užduotis buvo išvesti juos pasivaikščioti, tačiau EFHR praktikantėms tai buvo daug daugiau nei įprasta kasdienė veikla.

Tai nuostabu, kiek daug entuziazmo ir kantrybės savanoriai skiria gyvūnams prieglaudoje. Jie rūpinasi bet kokiais tiek šunų, tiek kačių poreikiais, atsižvelgdami į jų amžių, elgesį, patirtį, kuri dažnai yra trauminė, nes buvo apleisti arba sužeisti. Be to, gyvūnams labiausiai reikia, kad jais kas nors pasirūpintų ir mylėtų, o tai ir vyksta šioje prieglaudoje.“
– Rebecca

 

Buvo gera matyti, kaip prieglaudos darbuotojai ir savanoriai elgiasi su gyvūnais. Nepaisant to, kad šie prarado savo pastogę ir žmones, kurie jais iš pat pradžių rūpinosi, prieglaudoje stengiamasi kiek įmanoma padėti jiems jaustis kaip namuose.“
– Petra

 

Priežastis, kodėl žmogus nusprendžia skirti savo laiką svarbiai socialinei problemai, ne visada prasideda jautria istorija ar netikėtu gyvenimo posūkiu. Labiausiai tikėtina, jog už to slypi svarbi ir jautri istorija. Galų gale nėra jokių abejonių, kad darbas ir draugystė su gyvūnais visada turi įtakos žmonėms ir juos gerokai pakeičia. Man tai buvo puiki galimybė sekti paskui savo instinktus ir vidinį balsą.
– Ksenia 

EFHR dėkoja gyvūnų prieglaudai “Tautmilės globa” už neparastai prasmingą darbą, taip pat už nuostabią galimybę, suteiktą mūsų komandai.

EFHR, naudodamasis šia proga, taip pat nori padėkoti visiems savanoriams, kurie kada nors buvo prisijungę prie mūsų komandos ir prisidėjo prie žmogaus teisių apsaugos Lietuvoje.

Susijęs įrašas

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) ieško Projektų koordinatoriaus (-ės)

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) ieško Projektų koordinatoriaus (-ės)

Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) yra nevyriausybinė organizacija, kuri veikia tautinių mažumų teisių ir kitose žmogaus…
Kviečiame susipažinti su naujausiu projekto Be Hate Free leidiniu, skirtu apžvelgti neapykantos kalbos situaciją Lietuvoje

Kviečiame susipažinti su naujausiu projekto Be Hate Free leidiniu, skirtu apžvelgti neapykantos kalbos situaciją Lietuvoje

Šis leidinys – tai neapykantos kalbos situacijos apžvalga nacionaliniu lygmeniu. Leidinys skirtas apžvelgti neapykantos kalbos reguliavimą…
Lygybės užtikrinimas pasitelkiant ugdymą gimtąja kalba: Samių tautos patirtis Norvegijoje ir Švedijoje

Lygybės užtikrinimas pasitelkiant ugdymą gimtąja kalba: Samių tautos patirtis Norvegijoje ir Švedijoje

Minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną verta prisiminti, kad pagal Nykstančių pasaulio kalbų atlasą (UNESCO) beveik pusei…